باز شدن پای هوش مصنوعی به دنیای بازی‌های کامپیوتری

باز شدن پای هوش مصنوعی به دنیای بازی‌های کامپیوتری

 

هوش مصنوعی موضوعی که می‌تواند بسیار به بشر کمک کند از طرفی هم می‌تواند سلاحی علیه خود او باشد، تمام اینها بستگی به نوع استفاده انسان از این تکنولوژی خواهد داشت. اما بهترین شیوه استفاده از هوش صنوعی چیست؟ شاید یکی از بهترین جواب‌ها تولید محتوا و کمک در ساخت بازی‌های کامپیوتری باشد.

برهمین اساس IBM و Unity با همکاری هم قرار است هوش مصنوعی Watson را به موتور بازیسازی بیاورند اما سوالی که پیش می‌اید این استکه هوش مصنوعی چه کمکی می‌تواند به روند بازی سازی بکند؟ می‌توان از این جهت به آن نگریست که تشخیص صدا و تصویر می‌تواند در بازی های جدید مورد استفاده قرار گیرد وبجای انتخاب از بین چند دیالوگ خاص به صورت مستقیم با NPCها سخن بگویید. در همین زمینه این دوشرکت SDK این هوش مصنوعی را در استور موتور بازیسازی Unity منتشر کرده‌اند که توسعه دهنده‌ها می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

درمیان فعالان بازیسازی که بفکر استفاده از هوش مصنوعی افتاده‌اند می‌توان به شرکت یوب‌سافت اشاره کرد که این تکنولوژی را در چند عدد از محصولات خود تست کرده است که می توان به بازی Star Trek اشاره کرد و نظر می‌رسد این تازه شروعی برای استفاده از این تکنولوژی باشد.

می‌توان امیدوار بود که هوش مصنوعی در دنیای بازی‌های کامپیوتری پارا فراتر گذاشته و بتواند دنیاهایی بدون دخالت توسعه دهنده ها خلق کند.

 

منبع : http://Lioncomputer.com

درباره نویسنده

0